dod

SLOVENŠČINA , dodatni pouk, vsi oddelki  6. in 7. r.; 15. 5. 2020

Spoštovani učenke in učenci 6. in 7. razreda!

Ste že kdaj premišljevali o svojem življenju? Kdo ste, od kod ste? Zakaj ste?

Zakaj ste, kar ste? Zakaj na prav tem delu sveta?

Se zavedate, da ste? Da bivate tukaj in zdaj? Da živite! Da dihate … Da razpolagate s svojim življenjem!

Da je mogočno in veličastno, da lahko premaknete svet, če to hočete, in naredite korak k dobremu?

Filozofi razmišljajo filozofsko, mladi mladostno. Vsaka prava stvar ob pravem času. 🙂

Danes je dan, ko boš pomislil … na najlepše trenutke svojega življenja! Na tiste, ki do danes niso izgubili svoje lepote, svoje pomembnosti, posebnega leska.

Pomisli. Razmisli. Premišljuj. In danes, jutri … ti bo tvoj spomin nenadoma postregel z odgovorom. Ko nekaj daš v računalnik v svoji glavi in shraniš, tam ostane. Včasih je potreben poseben ključek za odpiranje, a možgani delajo, ko ti že zdavnaj počneš nekaj drugega, in nenadoma – spomnil sem se! Zaslišiš sebe in si vesel, da si se spomnil na nekaj, za kar si že mislil, da nikoli ni bilo; lepo srečanje, pohvala v pravem trenutku, pomoč, ko si jo najbolj potreboval, najlepše darilo v decembru, najlepši pogled, ko te je kar stisnilo pri srcu, najboljša palačinka, ki si jo spekel … 🙂

Naj bo danes dan najlepših spominov. Zapiši jih in shrani. Naj ostanejo tvoja skrivnost. Če jih hočeš deliti, jih pošlji Njej/Njemu.

Morda je danes dan, ko si boš zaželel svoja doživljanja zabeležiti. Lahko jih zapisuješ na računalnik. Je pa še kakšna možnost, na primer tale.

Tvoja razmišljanja so vredna najlepšega zapisa z najlepšim pisalom v najlepši zvezek.

Morda pa prav danes začneš.

Po dveh mesecih od zaprtja šole začneš pisati dnevnik.

To bo samo tvoj dnevnik! Ko boš velik/velika, ga boš pokazal/pokazala tistim, ki bodo vredni, da ga bodo brali. In skušali razumeti tebe, ko si bil/bila Otrok.

Vse je enkrat prvič.

Ob najlepših spominih z najlepšimi pozdravi.

Milena Herblan G.